سایز متن   /

اختصاصی گیلنامه، رییس پارک علم و فناوری گیلان گفت : بنده همواره کار تخصصی کرده ام و فرد سیاسی نیستم جوسازی های علیه بنده از روی عناد است

رییس پارک علم و فناوری گیلان در جمع خبرنگاران گفت:حضور و استقرار ۳۱۲ شرکت فناور در این پارک، معادل ۷ درصد از تعداد شرکت‌های فناور در کل کشور است.

دکتر مجید متقی طلب رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به شروع به کار پارک و علم وفناوری گیلان  از سال ۸۲ اظهار داشت: این پارک با ۶۰۰ مترمربع در ساختمان خیابان امام خمینی (ره) افتتاح شد و امروز به ۲۳ هزار مترمربع رسیده است.

رییس پارک علم و فناروی گیلان از دستاوردهای شرکت های فناور را اشتغال بیش از ۹۱۵ نفر بصورت تمام وقت اعلام کرد و گفت: با توجه به کل تسهیلات و اعتبارات پرداخت شده – اعم از تسهیلات حمایتی پارک و صندوق نوآوری و صندوق کارآفرینی امید – سرانه هزینه ایجاد اشتغال در این مرکز ۱۳ میلیون تومان می باشد.

وی افزود: حضور و استقرار ۳۱۲ شرکت فناور در این پارک، معادل ۷ درصد از تعداد شرکت‌های فناور در کل کشور است که در ساختارهای مختلف حمایتی، در پارک علم و فناوری گیلان و مراکز رشد، مستقر می باشند.

 متقی طلب با اشاره به تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور گفت: در حال حاضر ۱۴۳۰ شرکت دانش بنیان در ۴۲ پارک علم و فناروی کشور مستقر می باشند و این درحالی است که در پارک علم و فناروی گیلان ۵۰ شرکت دانش بنیان مستقر است که با توجه به میانگین شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری کل کشور، این رقم یک‌و‌چهار دهم ، بیشتر از متوسط کشوری می باشد.

در ادامه  وی با اشاره به طرح توسعه ای پارک علم وفناروی گیلان گفت: با توجه به اختصاص سایت ۳۰ هکتاری به پارک علم و فناوری گیلان ، طرح جامع توسعه، با ساختار جدید در حال شکل گیری است و با طرح ایده‌ی دهکده استارتآپ ، شاهد تسریع در توسعه فناوری های نوین در استان باشیم. که این خود نیازمند حمایت ویژه اصحاب رسانه در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این موضوع می باشد.

 متقی طلب به چند نمونه از محصولات و خدمات تجاری سازی شده و صنعت ساز توسط شرکت های فناور اشاره کرد و گفت: نمونه بارز ارتقای توان تولید ملی، را می توان به بومی سازی فناوری تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی اشاره کرد که توسط شرکت های فناور مستقر در پارک و سرمایه گذاری بخش خصوصی طراحی ، ساخته و آماده راه اندازی می باشد.

رییس پارک علم و فناروی گیلان با اشاره به استقرار دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی، در این مرکز گفت: یکی دیگر از دستاوردهای این پارک ، گسترش ارتباطات بین المللی در راستای صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان به کشورهای دیگر بوده که در این خصوص می توان به آمار صادرات محصولات دانش بنیان در کل کشور که رقمی معادل ۲۱۴ میلیون دلار است اشاره نمود که از این میان ۹۲۵ هزار دلار صادرات محصولات فناور شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری گیلان است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص مسایل مطرح شده در یکی از کانال های معاند در خصوص ریاست پارک علمی و فناوری گیلان گفت : این سخنان نشات می گیرد از فضاسازی ها و افرادی  که عناد دارند نشات می گیرد و فردی که به دلیل فساد اخلاقی توسط گزینش اداره اخراج شد و اکنون اینگونه جو سازی می کند .
وی افزود :  بنده بجز انجام کار تخصصی کار دیگری نکرده ام و این روال من است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی