امروز

چهارشنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۶:۲۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

گیل نامه / مرتضی میرزائی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان در پانزدهمین جلسه سازگاری با کم آبی گفت: سرریز سفیدرود پس از ۶۳ روز پایان یافت.

  به گزارش گیل نامه / معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت اظهار داشت: حجم مخزن سدسفیدرود هم اکنون ۱۰۲۴ میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته که ۸۰۶ میلیون متر مکعب بوده افزایش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

وی اعلام نمود با توجه به اتمام سر ریز سد سفیدرود و در جهت مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی نوبت بندی آبگذاری کانال ها براساس شرایط انجام خواهد شد.

میرزائی ادامه داد میزان ورودی به سد سفیدرود هم اکنون ۱۲۵ متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن ۲۱۳ متر مکعب بر ثانیه است که تا کنون یک میلیاردو ۱۱۶ میلیون متر مکعب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان در کانال ها آبگذاری شده است.

در این نشست مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان در خصوص میزان بارش ها از ابتدا سال زراعی گفت؛ تاکنون میزان بارش ها ۲۰ درصد از حد نرمال بالاتر بوده و میانگین آن ۸۶۷ میلی متر بوده است.

آقابیگی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز با اعلام اتمام نشاکاری در سطح شالیزارهای استان گیلان افزود: تاکنون ۷۵ درصد از اراضی شالیزارهای برنج استان وجین اول صورت گرفته است.

اب منطقه ای

#گیل نامه

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی