امروز

شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۰:۳۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

اختصاصی _ گیل نامه / همایش تجلیل از خبرنگاران و گزارشگران گیلانی دوران دفاع مقدس،رونمایی از کتاب دوربین خاکی و تجلیل از استاد ایزدی و مرده برداری از مستند شهدای مددفع حرم با حضور و سخنرانی سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

سردار رمضان شریف،سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : رسانه ها امروز اجازه سوال کردن را ار افکار عمومی گرفته اند ،رسانه به قدری سرعت عمل دارند که اجازه نمیدهد افکار عمومی به چیز های دیگری فکر کنند.

این مقام مسئول ضمن گرامیداشت یاد شهیدان،با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به هدف از عرصه رسانه و جنگ روانی استفاده میکند،گفت:نکته ای که به ان توجه نشده اما واقعیت دارد این است که در ابتدای انقلاب اسلامی جمعیت کشور به۳۵ میلیون نفر میرسید که اکنون ۸۲ میلیون نفر در ایران زندگی میکنند که این آمار حاکی از آن است که ۵۰ میلیون از جمعیت امروز کشور دوران مبارزه با ستم شاهی را به یاد نمیاورند و واقعیت آن را درک ولمس نکردند.

وی با اشاره براینکه در دوران دفاع مقدس و هجمه سراسری دشمنان انقلاب برای درهم پیچیدن طومار انقلاب اسلامی فقط ۳۵ میلیون نفر شاهد بودند،افزود:نسل امروز انچه را که از انقلاب و دفاع مقدس میداند گفته و شنیده هایی است که توسط بازماندگان دفاع مقدس بیان شده است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد:نسل امروز و باقی مانده جمعیت دوران انقلاب تحت سیطره رسانه ای همجانبه دشمنان به عنوان یک استراتژی هدفمند  که تلاش میکند ناکارآمدی ها رابه رخ بکشد و پیشرفت های علمی را  کتمان کند.

سردار رمضان شریف با بیان اینکه کسانی که شاهد عینی  روند انقلاب اسلامی با دشمن بودند مطلع هستند که  جایگاه انقلاب و قدرت وعظمت آن در طول ۴۰ سال گذشته رو به رشد در همه عرصه است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد:قدرت دشمن در مقایسه با ابتدای انقلاب ودوران دفاع مقدس سیر نزولی قابل اندازه گیری را نشان میدهد و وقتی داشته های ما و دشمن را در بدو پیروزی انقلاب را مقایسه کنید  بدون کوچکترین غلو قابل قیاس نیست.

سردار رمضان شریف با اشاره براینکه  اقتدار،ایمان،دلاوری و انگیزه امروز برای دفاع از آرمان های خود و انقلاب
قابل انکار  نیست،خاطرنشان کرد: دشمن هرانچه که امروز  برای مبارزه با انقلاباسلامی داشته و احساس کرده که از راه میتواند به ایران صدمه بزند رو کرده است و درنتیجه امروز دست دشمنان خالی تر از هر روز دیگری است.

وی با بیان اینکه وظیفه رسانه و خبرنگاران این است  که فقط  به واقعیت انقلاب را به رخ نسل امروز  بکشد و تصویرهای واقعی را ارائه دهد،که نیازی به غلو نیست،بیان کرد:هرچقدر ما ابزار انتقال پیام و مخاطبین گسترده داشته باشیم تا محتوای پیام هدفمند نباشد کاری از پیش نبرده ایم.

او با اشاره براینکه ما در محتوای پیام منحصر به فردهستیم و همتا نداریم،اظهار کرد:
داعش در کنار همه خرابی هایی به بار اورده از بزرگترین کار هایش خراب کردن چهره دین اسلام وپیامیر را نزد افکار عمومی است که آن را بصورت وارونه جلوه داده است و همین اساس ناکامی آنها را فراهم کرد.

سردار رمضان شریف همچنین اظهار کرد:امروز کشور ما در معرض یک تعارض سازمان یافته ای قرار گرفته است که دشمنان آن را  در جهت تصویر سازی مورد نظر خود ارائه کند و وظیفه ما در مقابل این هجمه این است که همانند همت ها،باکری ها و املاکی ها از کشورمان جانانه دفاع کنیم.

وی یاداور شد:نیاز امروز ما همت  رسانه ها است که با توانمندی ودانش و هوش سرشار در کشور بتوانیم به مقابله با دشمن برویم و محاصره تبلیغی را بشکنیم.

او همچنین بیان کرد:خیلی افراد در  جامعه  ما باور ندارد که رسانه صاحب دارد و فعالیت هایش با هدف انجام میشود و
انسان های گرگ صفت حرفه ای سعی در این دارند که نداشته های خود را داشته هایی عظیم جلوه دهند و ظلم خودرا به ملت ها عدل جلوه دهند و.یاری رساندن دیگران به مردم.را سیطره تلقی کنند.

وی خاطرنشان کرد:امروزه آمریکایی ها و امپراتوری رسانه ای انها کسانی را که با خود هم پیمان هستند طرفداران حقوق بشر و دوموکراسی  معرفی میکنند.

سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروزهرسانه ها برای مخاطبین خود جهت تعیین میکنند،یاداور شد:رسانه ها امروز اجازه سوال کردن را ار افکار عمومی گرفته اند ،رسانه به قدری سرعت عمل دارند که اجازه نمیدهد افکار عمومی به چیز های دیگری فکر کنند.

با اشاره براینکه باید به مخاطبین خود یاد دهیم که رسانه صاحب دارد،افزود:از نظر یونسکو فرد باسواد کسی است که سواد رسانه ای،برقراری ارتباط،ارتباط با محیط اجتماعی ،سوادمالی، و در آخرسواد تحصیلات کلاسی داشته باشد.درحالیکه درایران به مورد اخر توجه دارند که پنجمین سواد درجهان شناخته میشود.

او اذعان کرد:امروزه دشمن با بزرگنمایی مسائل کوچک سعی در دوقطبی کردن مردم دارد،دست دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی کوتاه و خالی است، دست آن در حوزه های امنیتی و نظامی به جایی بند نیست و مختصر توان رسانه ای و اقتصادی دارند.

سردار رمضان شریف با بیان اینکه  حضرت ولی عصر و کلام حق بزرگترین گنجینه ماست،عنوان کرد:رهبر سه ماه بعد از شروع درگیری های سوریه در حرم حضرت امام فرمودند که دشمنان در سوریه کاری از پیش نخواهند برد و سوریه میتوانند از خود دفاع کند.

سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:ملت ما باید به داشتن رهبر هوشمندی مانند حضرت خامنه ای  افتخار کند که دشمنان سعی کردند علیه ایشان خبرسازی کنند و یک جمله از تدابیر حکیمانه ایشان حرف نزنند.

او عنوان کرد:همه شهیدان نهایت آرزوشان باز شدن راه کربلا بود و امروز میلیون ها نفر همایش پیاده روی با کربلا راه انداخته اند و رسانه باید این را به رخ همگان بکشد.

رمضان شریف ذکر کرد: از  خداوند میخواهم که  به ما این توان را دهد که پیشرفت ها و صعود کشور را منعکس کنیم و برکت خون شهیدان ،حضور جانبازان و ایثارگران در ایران و حضور هزاران رزمنده پا به رکاب که ار عزت و شرف ملت دفاع کند را در جای جای ایران حس میکنیم.

سردار رمضان شریف در حسن ختام سخنان خود گفت:امیدواریم با برکت خون شهیدان اینده ای را رقم بزنیم که الگو و اسوه همگان باشد.اگر رزمندگان دفاع مقدس فرصت داشتند که بگویند چگونه در مقابل فرمانداهان عراقی با دستان خالی ایستادند و پیروزی در دفاع مقدس را رقم زدند جوانان با اشتیاق بیشتری دهه ۴۰ انقلاب را شروع میکردند.

وی افزود:امیدوارم همه ما در هر موقعیتی که هستیم قدردان  نعمت عظیم انقلاب باشیم.

در حاشیه این مراسم همچنین از قاری مجرب کشور،آقای ایزدی تجلیل بعمل آمد و از کتاب دوربین خاکی به نویسندگی اسماعیل طالقانی رونمایی شد،مراسم پرده برداری از مستند شهیدان مدافعان حرم ویژه فضای مجازی و تجلیل از خبرنگاران دوران دفاع مقدس نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

عکس/مطهره رمضانزاده

#گیل نامه

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی