امروز

یکشنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۰۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

لزوم توجه به افزایش سطح و کمیت و کیفیت تولیدات کشاورزی

سرویس سیاسی :

اختصاصی _ گیل نامه / جلسه شورای کشاورزی شهرستان رشت ریاست فرماندار دکتر میرشمس مومنی زاده با حضور اعضای این شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی    گیل نامه / در ابتدا رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت:به طور میانگین عملکرد محصول رش نسبت به عملکرد برنج هاشمی  بیشتر است که ۱۲۵۰ تن سهمیه برنج سفید بیشتری تولید می‌کند.

دکتر مریم حسینی همچنین درباره  محصول تیسا افزود:عملکرد محصول تیسا بین هفت تا هفت و نیم تن در هر هکتار است که بسیار زود رس،دانه بلند ،خوش پخت و مقاوم است.

وی عنوان کرد:محصول آنام کیفیت پخت عالی دارد و عملکرد آن بین پنج تا پنج و نیم تن در هر هکتار است این محصول زودرس و پا کوتاه بوده است.

مدیرکل اداره جذب و حمایت از سرمایه گذاری با بیان اینکه باید به دنبال جبران غفلت‌ها در بهره‌وری کشاورزی باشیم گفت:تمام تلاش ما این است که در حوزه پشتیبانی ها چه از لحاظ پرداخت تسهیلات مالی و صدور مجوز تلاش متمرکز کنیم تا مشکلات برطرف شود.

مهندس یونس رنجکش از دیگر موضوعات در دستور کار را آب بندان ها عنوان کرد و افزود:گیلان قریب ۹۰۰۰  پهنه آبی وجود دارد که بخش عمده ای از این آب بندان ها را از دست داده ایم.

وی همچنین به لزوم توجه بر افزایش بهره‌وری ها و اقتصاد منطقه اشاره کرد و بیان داشت:ارائه مدل روش های جدید تر برای سرمایه گذاری جامعه هدف از دیگر برنامه‌های ما از که آماده برگزاری جلسه فنی با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف برای رفع موانع هست.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه بعد از امنیت پیگیری و اجرای طرح‌های توسعه مهمترین کار مسئولین توجه به مباحث اقتصاد و معیشت زندگی مردم است گفت:در سال تولید یکی از محورهای مهم اقتصاد پرداختن به مباحث کشاورزی است و موضوع باید در دو محور کمی و کیفی مشاهده شود.

دکتر میرشمس مومنی با اشاره به اینکه به حوزه‌های لبنیات باغداری دامپروری و تولید درخت صنوبر نیز باید اهمیت بورزیم افزود:باید در افزایش سطح و کمیت و کیفیت تولیدات کشاورزی دقت ویژه بکار برد.

وی با تاکید بر اینکه از مبانی توسعه زراعت تامین منابع است عنوان کرد:تلاش برای استفاده مناسب از آب و هوا و خاک از طریق آموزش به کشاورزان از جمله اولویت های ماست.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی