امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۲:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

اختصاصی _ گیل نامه / چهلمین همایش جامع آموزش و فرهنگ ترافیک با محوریت ارتفا ایمنی موتورسیکلت سواران و عابران پیاده در محل سالن اجتماعات شهدای ناجا رشت برگزار شد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه بیشترین تصادفات عابران پیاده در کشور متعلق به گیلان است گفت:روزی دو نفر در گیلان به علت حوادث ترافیکی جان خود را از دست میدهند.

سرهنگ حسین محمدپور به بیان فوتی های عابران پیاده و موتورسواران در سال گذشته پرداخت و افزود:در سال گذشته ۵۴۵ نفر در حوادث جاده ای گیلان فوت کردند که شامل ۱۸۰ موتور سیکلت سوار و ۱۴۸ نفر عابر پیاده بودند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری سلسله آموزش های ترافیکی در راستای ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران صورت می‌گیرد عنوان کرد:۶۴ درصد تصادفات گیلان در راه های فرعی و روستایی استان اتفاق می افتد.

رئیس پلیس راه فرماندهی استان گیلان با ابراز خرسندی از استقبال خوب مردم از برگزاری این سلسله آموزش ها تصریح کرد: این سلسله آموزش ها در اطاقور لنگرود خرجنگیل و لیسار تالش و بخش مرکزی رشت به مرحله اجرا درآمده است.
سرهنگ محمد پور همچنین به تشریح آمار حوادث ترافیکی منجر به فوت شده ۱۰ ماه گذشته پرداخت و ادامه داد:خوشبختانه در ۱۰ ماه گذشته تلفات منجر به فوت موتورسیکلت سواران در حوادث ترافیکی به تعداد ۵۰ نفر افول کرده است.
وی با بیان اینکه گیلان بعد از استان فارس بیشترین تعداد تلفات موتورسیکلت سواران را شامل می‌شود اضافه کرد:به طور میانگین روزانه ۴۵ نفر در ایران ایران به علت بروز حوادث ترافیکی فوت می کنند که امسال این آمار به ۵۰ نفر است افزایش داشته است.
محمدپور همچنین با اشاره به آمار فوتی های عابران پیاده استان به علت بروز حوادث ترافیکی پرداخت و تاکید کرد:گیلان از مجموعه ۴۹۵ نفر فوتی بعلت حوادث ترافیکی در سال ۹۵، ۱۳۵ نفر فوتی و در سال ۹۶ ، ۱۴۰ نفر تلفات داده است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه ۳۳ میلیون موتورسیکلت و ۱۲ میلیون موتور سیکلت سوار در کل کشور وجود دارد اضافه کرد:طبق آمارهای ارائه شده از مرکز صدور پلاک ۱۸۹هزار و۲۹۳ موتورسیکلت در گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات موتورسیکلت سواران در ۸ ساعت پایانی شب یعنی بین ۱۶ تا ۲۴ اتفاق می افتد،یادآور شد:از هر ۱۰۰ نفر تلفات در حوادث ترافیکی ۵۱ نفر در ساعات بین ۱۶ تا ۲۴ جان خود را از دست میدهند.
سرهنگ حسین محمدپور در حسن ختام سخنان خود ضمن بیان ضروری بودن احداث پیست موتور سیکلت سواران، گفت:باید فضاهایی مانند احداث پیست های موتورسواری در استان به اجرا درآید تا جوانان با استفاده از آن انرژی های خود را تخلیه کنند و آن را در جاده ها بروز ندهند.

در پایان این مراسم همچنین از تعدادی مسئولان استانی تشکر و قدردانی بعمل آمدو تعداد ۲۱۰۰ کلاه ایمنی به موتور سیکلت سواران تعلق گرفت.

#گیل نامه

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی