امروز

چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۳:۳۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

گیل نامه / بهراد ذاکری در جلسه عصر دیروز ۲۳ اردیبهشت ماه، نسبت به وضعیت نامناسب بناهای میراثی در تملک شهرداری تذکر و پیشنهاد داد شهردار بافت تاریخی تعیین شود.

به گزارش گیل نامه / بهراد ذاکری در ابتدای نطق خود، ابراز امیدواری کرد؛ بررسی ها برای حکم شهردار جدید درست انجام شود و براساس مصالح شهر باشد.
عضو شورا با قرائت دو تذکر در صحن شهر بیان داشت: ساختمان های میراثی شهر رها شده و ساختمان های در تملک شهرداری در وضعیت اسف باری قرار دارد.
وی با بیان اینکه این بناها جزو نفایس ملی هستند، ابراز داشت: ساختمان های تاریخی در تملک شهرداری شرایط بسیار بدی دارند. ساختمان بلدیه، مریضخانه و میرزا خلیل رها شده است. برخی از این ساختمانها در برخی بخش ها احتمال ریزش دارد بویژه بالکن ساختمان سازمان فرهنگی اگر ریزش نماید، اتفاق ناگواری در پی دارد.
ذاکری خواستار پاسخگویی مدیران مربوط شد و تاکید کرد: پیشنهاد می دهم، یک شهردار برای بافت تاریخی شهر تعیین شود تا به طور جدی در این راستا اقدام نماید.
عضو شورا همچنین گفت: رشت پیشتاز اجرای طرح های بازآفرینی بود و با تغییر شورا و شهردار و با ادغام سازمان بازآفرینی با سازمان عمران، پویایی لازم در این بخش وجود ندارد و اکنون رشت در بحث بازآفرینی در رده های آخر قرار دارد.
ذاکری با بیان اینکه در بازآفرینی دچار مشکل اساسی هستیم، ابراز کرد: سوق دادن پروژه ها به کارهای ابتدایی و جزییات نامناسب و غیر بومی از یک سو و عدم لحاظ اولویت های یک طرح در تعریف پروژه های اجرایی بدون توجه به سند بازآفرینی شهر و اولویت های آن، محل اشکال جدی است.
وی پیشنهاد داد: مدیریت یکپارچه بافت تاریخی شهر و مدیریت مستقل بازآفرینی با تجدید نظر در ساختاری اداری صورت گیرد.

#گیل نامه

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی