امروز

چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۴:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

گیلنامه:در دولت تدبیر و امید فضای مناسبی برای سمن ها وجود دارد و همین امر می تواند زمینه ساز ارتباط سازمان ها و ارگان ها با سمن ها گردد.

به گزرش گیلنامه به نقل از برنا؛ مشاور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در بازدید از سمن های فعال استان بیان کرد: انجمن ها و سمن ها بازوهای دولت و نظام هستند.

منا ابرو فراخ در بازدید از سمن های مردم نهاد که زیر مجموعه وزارت کشور هستند با بیان اینکه افتخار میکنم که خود را عضوی از این تشکل ها بدانم گفت: اقداماتی که توسط این سمن ها برای مردم انجام می گیرد نمی توان با هیچ ادبیاتی بیان کرد.

مشاور معاون سیاسی و امنیتی استانداری با اشاره به اینکه تاکنون ۲۹ تفاهم نامه با دستگاه ها و ادارات در مورد همکاری با سمن داشته ایم افزود: اقدامات اثر گذار و حضور متخصصین بسیار با انگیزه و فعال در این حوزه قابل ستودن است که موجب شده بسیاری از سمن ها دارای قابلیت های ویژه و اقدامات اثرگذاری باشند.

وی با بیان اینکه انجمن ها و سمن ها بازوهای دولت و نظام هستند گفت: کار سمن ها در حال حاضر درسترین کار جامعه محسوب می شود، زیرا سمن ها کمک می کنند تا آلام، مشکلات و مسایل در کنار دولت با مشارکت جامعه مدنی زودتر شناسایی ورفع شوند.

وی با بیان اینکه امیدواریم که ظرفیت سازمانهای مردم نهاد تبدیل به یک باور گردد گفت: در دولت تدبیر و امید فضای مناسبی برای سمن ها وجود دارد و همین امر می تواند زمینه ساز ارتباط سازمان ها و ارگان ها با سمن ها گردد.

وی ادامه داد: یک مدیریت پویا باید به دنبال افزایش بهره وری از امکانات و ظرفیت های موجود باشد که یکی از این بهره وری های مناسب، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد است.

ابرو فراخ با بیان اینکه در استان گیلان بالغ بر ۳۰۰ تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می کنند افزود: از این تعداد سازمان های بالغ بر ۶۰ سمن از استانداری و بقیه از نهادهایی مانند نیروی انتظامی، اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و محیط زیست گیلان فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر نظارت سمن ها گفت: نظارت هرچه بیشتر و شناسایی و تسهیل شرایط حضور جوانان دراین حوزه از راهبردهایی است که ضرورت دارد به جدیت پیگیری شود.

ابروفراخ با بیان اینکه باید سمن ها به سمت تشکیل شبکه پویا هدایت شوند افزود: یکی از دغدغه های تشکل ها ازدیاد این سمن ها با فعالیتهای مشابه است که سبب کاهش کیفیت در عملکرد آنها خواهد شد.

گفتنی است در این بازدید که از دفاتر تشکلهای های مردمی شامل بیماری های کلیوی، همیاران استان سبز (سلامت و روان)، خیریه فاطمه الزهرا و بنیاد کودک استان گیلان انجام شد معاون دفتر امور اجتماعی و کارشناسان این حوزه نیز حضور داشتند./برنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی