امروز

چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۴:۴۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

مومن صالحی – پژوهشگر اجتماعی
اختصاصی/گیل نامه:شهر رشت در انتظار تصمیمی بزرگ در شورای شهرخود برای انتخاب شهرداری آگاه و پرتوان که بتواند چرخ از کار افتاده وراکد سازندگی را در این شهر ناامید به چرخش دراورد نشسته است.طی روزهای گذشته تقریبا از اصلاح طلبان معتدل تا تند رو و همچنین از اصول گرایان میانه رو تا رادیکال و بویژه ۶۵ نفر فعال سیاسی و مطبوعاتی بیانیه داده و اعلام موضع نموده اند . نقطه مشترک همه اظهار نظرها نارضایتی از تصمیم ناگرفته شورای شهر رشت میباشد . با این وجود شهردارمنتخب اینده با کدام پشتوانه قادربه حرکت و مدیریت و ساماندهی انبوهی از مشکلات پیش روی این دستگاه عریض و طویل بوروکراتیک خواهد بود ؟ در میان موج مخالفت با شورای شهر رشت من هم با بیانیه ۶۵ نفراز سیاسیون و اهالی مطبوعات برای معرفی یک نفر شهردار غیر بومی مخالفم .
این شهر غریبه نوازآشنا کش، که رسم دیرین ان بیگانه پرستی و خودزنی و بی توجهی به سرمایه های اجتماعی اش شده ،نتیجه ای جز پریشانی و هجوم مدیران غیر بومی را بخود ندیده است.
من در این شهر بدنیا امده و زندگی کرده و خیر سرم از فعالین اجتماعی و شاید هم بخشی سیاسی ان باشم . هرگز بیاد ندارم سرکار خانم کار افرین معرفی شده ، یکبار در این شهر نشو نمایی کرده باشند و سر سوزنی فعالیتی در هیچ زمینه ای از امور اجتماعی تا سیاسی تا اقتصادی در این شهر داشته باشند . جایی هم نخواندم و نشنیدم که کلامی و پیامی برای این شهر مصیبت زده ازناشایستگی مدیران و عقب مانده از قافله توسعه ،اعلام کرده باشند .
اگر روشنفکران و اصلاح طلبان و اهالی مطبوعات ،همه اعضای شورای شهررشت را به زدو بند و ترجیح منافع فردی به منافع شهر و قس علیهذا متهم میکنند ،چگونه خود از این اتهام تبری خواهند جست که فردی را ندیده و نشناخته و بدون کمترین و یا شاید هیچ اعلام نظر رسمی در مورد وضعیت شهر رشت برای شهرداری تعرفه میکنند و بر ان اصرار و ابرام میورزند .
چنان جو سنگینی را بنام روشنفکری و اصلاحات و اصول گرایی در شیپورهای گوشخراش خود میدمند که جرات و جای هیچ عرض اندامی و سئوالی برای کسی از شهروندان درجه سه امثال بنده نماند .
سئوالات بی پاسخ در مورد سرکار خانم کارآفرین معرفی شده برای شهرداری رشت چنین است :
ایشان کی و چه مدتی در شهر رشت زندگی کرده اند ؟
از چه زمانی از رشت خبر ندارند ؟
ایا رشت و محلات و مشکلات ان را می شناسند ؟
ایا هیچ شناختی از منابع انسانی و روابط حاکم بران در این شهرو شهرداری دارند ؟
ایا هیچ اظهار نظری و یا تحلیلی از ایشان در مورد مدیریت شهری و برنامه های مورد نظرشان در جایی اعلام شده است ؟
ایا میشود صرفا کسی را که در شهری بدنیا امده و تمام عمر خود را در جایی دیگر زندگی کرده است بومی بنامیم ؟
پاسخ این سئوالات و بسیاری دیگررا این فعالان محترم سیاسی و مطبوعاتی میدانند ؟
شورای شهر فعلی رشت یکبار مدیری غیر بومی را علیرغم همه تذکرات مکتوب و اعلام خطرهای قبلی با بهانه شایستگی و توانایی های غیر قابل باور آزموده است و نباید اشتباه گذشته را تکرار کند .
انچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد .

گیل نامه: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی