امروز

چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۲:۵۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

گیل نامه / اجرای مانور عملیاتی اطفای آتش و نجات با هدف ارزیابی و بازبینی امکانات و تجهیزات امدادی و سنجش آمادگی نیروهای آتش نشانی در ایستگاه ۳ آتش نشانی رشت برگزار شد.

به  گزارش گیل نامه / صبح  امروز ۱۶ تیر ۹۸ مانور اطفای آتش و نجات با هدف هماهنگی بیشتر آتش نشانان مستقر در شیفت کاری واحد با رویکرد رفع نواقص و ناهمگونی های احتمالی در عملیات های محوله انجام گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این عملیات با حضور یک شیفت کاری مشخص و حوزه معین کاری آتش نشانان بوده، افزود: مانور با ایجاد حادثه فرضی انفجار در طبقه سوم آپارتمان که در نهایت موجبات محبوس شدن دو تن در طبقات دوم و سوم و همچنین ریزش آوار بر روی خودروی سواری و گیر کردن راننده بود که آتش نشانان از ۴ ایستگاه آتش نشانی نسبت به اطفای آتش، تخلیه دود از ساختمان ، انتقال مصدومان از طبقات به مکان امن و همچنین انتقال راننده محبوس شده به بیرون از خودرو انجام گرفت.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم استمرار اجرای مانورهای متعدد اطفایی ، نجات جاده ای و… ادامه داد: آمادگی آتش نشانان می بایست در هر شرایط و در هر زمانی وجود داشته باشد چرا که کار امدادرسانی به شکل مستقیم با جان انسانها و روحیه امید در میان حادثه دیدگان مرتبط است که سرعت و دقت در عملیات های محوله می تواند تاثیرات بسزایی در کاهش خسارات مالی و جانی شهروندان داشته باشد.

همین گزارش حاکی است: آتش نشانان با توجه به لزوم آمادگی همیشگی در تمامی شیفت کاری لزوما نسبت به انجام تمرینات عملی در شیفت های کاری ممارست دارند. گفتنی است: در این عملیات عوامل اورژانس مستقر در ایستگاه ۳ عملیات نیز جهت اعزام مصدومان مانور فرضی فوق حضور و همکاری داشتند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی